24 Mart 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Son dakikada referandum çarkı! Destek verdiler

Değişim Hareketi (Goran) ile Kürdistan İslami Topluluk Partisi (Komel), IKBY’de yarın yapılacak bağımsızlık referandumunda ‘evet’ deme kararı aldı. Daha önce hem Goran hem de Komel, referandumun ertelenmesini istemişti.

Goran Ulusal Meclisi, bugün bağımsızlık referandumuna yönelik nihai kararını vermek için toplandı. Rudaw’da yer alan habere göre Goran Ulusal Meclisi, 25 Eylül’de yapılacak bağımsızlık referandumunda ‘evet’ oyu kullanılması yönünde karar aldı.

Kürdistan İslami Topluluk Partisi (Komel) de bağımsızlık referandumuna destek vererek ‘evet’ oyu kullanacaklarını açıkladı.

KOMEL: SAMİMİ HER KÜRT ‘EVET’ YANITINI VERİR

Yine Rudaw’ın aktardığına göre yazılı bir açıklama yapan Komel,  bağımsızlık referandumunu destekleyeceklerini ve oylarının ‘Evet’ olacağını kaydetti. Açıklamada, ”Samimi her Kürt, ‘Bağımsız devlet istiyor musunuz?’ sorusuna şüphesiz ‘evet’ yanıtını verir” ifadeleri yer aldı.

Açıklamada, Komel’in, bağımsız Kürdistan’a doğru adım atılması yönünde 6 Nisan 2014’te bir takım önerilerde bulunduğu ancak herhangi bir yanıt alamadığı da ifade edildi.

Komel ve Değişim Hareketi (Goran), daha önce referandumun ertelenmesi için çok kez talepte bulunmuş ve referandum kararını boykot etmişlerdi.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü