24 Mart 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

İhramcizade Uluslararası Kuran kursu

Kurum da eğitim gören 6, 7 ve 8’inci sınıf düzeyindeki ortaokul öğrencilerine temel dini eğitim (İlmihal, Siyer, Akaid vs.) derslerin yanında hafızlığa hazırlık eğitimi ve ortaokul dersleri de verilmektedir. 

İHRAMCIZADE’DE LİSE EĞİTİMİ

İhramcizade 9, 10, ve 11. Sınıf  düzeyinde öğrencilere temel dini eğitimin yanında , M.E.B müfredatına uygun okul dersleri işlenmektedir. Lise düzeyinde eğitim gören öğrencilerimizi Açık Lisenin İmam Hatip veya Düz Lise bölümlerine kayıt yaptırmak durumundadırlar. Kurumumuzda eğitim görmek isteyen öğrenciler STS (Seviye Belirleme Sınavı) sınavına göre kayıt hakkı elde etmektedirler. 

İHRAMCIZADE’DE ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİ

Kurumumuzda Ortadoğu ve Uzakdoğu’dan gelen öğrencilere ilk sene uzman öğretmenler tarafından Türkçe eğitimi verilmekte. Misafir öğrenciler daha sonraki yıllarda temel düzeyde dini eğitim ve  okul dersleri görmektedirler. Misafir öğrenciler lise son sınıfta YÖS (Yabancı Öğrenci Sınavı) hazırlık sınıflarında eğitim gördükten sonra Türkiye’nin güzide Üniversitelerinde eğitim hakkı elde etmektedirler. 

İHRAMCIZADE’DE HAFIZLIK EĞİTİMİ

İhramcızade’ye hafızlık eğitimi için kayıt yaptıran öğrencilerimiz, ilk sene hafızlığa hazırlık sınıfında eğitim görmektedir. İlk yılında sonunda eğitim öğretim dönemi bittikten sonra hafızlık yapmak isteyen öğrencileri hafızlığa hazırlık sınıflarına alıyoruz. Hafızlık hazırlık sınıfında başarılı olanlar hafızlık sınıfında eğitime devam etmektedirler. 

İHRAMCIZADE’DE ETKİNLİKLER

1- Yarı Olimpik Yüzme Havuzu

2- Kapalı Halı Saha

3- Kapalı Basketbol ve Voleybol Sahası

4- Masa Tenisi

5- Teakwondo Kursu

6- Meslek Tanıtım Günleri 

7- İrşad Seminerleri

8- Kitap Okuma Etkinlikleri

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü