23 Ocak 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Ebelere Yönelik Eğitim Programı

İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ebelere yönelik eğitim programı düzenledi.

Genel sekreterlikten yapılan açıklamaya göre, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından doğum hizmetlerinin güçlendirilmesi, anne adaylarının doğum eylemini sağlıklı ve güvenli şartlarda gerçekleştirmeleri, ebelerin doğumlarda daha etkin rol almaları için Ebe için güncel yaklaşımlarla doğuma bakış isimli eğitim programı gerçekleştirildi.

Eğitime katılan 28 ebe, aldıkları teorik eğitimin ardından Ege Üniversitesi Atatürk Sağlık Yüksekokulu Ebelik Bölümünde pratik uygulama yapma imkanı buldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İzmir Kuzey KHB Genel Sekreteri Ahmet Emin Erbaycu, Türkiye’de sezaryen ile doğum oranının yüksek olduğuna dikkat çekerek, Sağlık Bakanlığının bu oranın önüne geçmek için çalışmalar yürüttüğünü kaydetti.

Söz konusu eğitimlerinde bunlardan biri olduğunu anlatan Erbaycu, Bu eğitim ile ebelik hizmetlerinin güçlendirilmesi, mesleki bilgilerin tazelenmesi, yeni uygulama ve bilgilerin paylaşılması amaçlanmakta. Aynı zamanda ebelerde bilgilerini anne ve anne adaylarına aktararak normal doğuma olan olumlu bakışı güçlendirmeyi hedeflemekte. Bizlerde İzmir Kuzey KHB Genel Sekreterliği olarak bağlı Sağlık Tesislerimizdeki sezaryen oranlarını düşürmek için mücadelemize devam edeceğiz. dedi.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü