22 Ocak 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM sorgu ekranı

Üniversitelerin derslere başlamasıyla birlikte bir an önce kaydını yaptırmak isteyen öğrenciler 2017 DGS ek tercih sonuçlarına çevirdi. Geçtiğimiz günlerde DGS ek yerleştirme başvurusu yapan öğrenciler şimdide sonuçlar için gün saymaya başladı. Peki ÖSYM tarafından açıklanacak olan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih sonuçları ne zaman belli olacak. Heyecanla Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden gelen açıklamayı bekleyenler için tüm gelişmeler haberimizin detayında..

2017 DGS EK TERCİH SONUÇLARI

ÖSYM – DGS ek tercih sonuçları ile ilgili resmi bir tarih yayınlamamasına karşın sonuçların bir hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. Zira üniversitelerin açılmasıyla birlikte kayıt süreçleri de hızlandırıldı. 

ÖSYM’nin internet sayfasında yani https://ais.osym.gov.tr/ yayınlanacak, adaylara ek yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Öğrenciler TC kimlik ve ÖSYM şifresi ile giriş yaptıktan sonra 2017 DGS ek tercih sonuçlarına ulaşabilecek.

DGS ek yerleştirme başvurularının tamamlanması ve başvuru sonuçların değerlendirilmesinin ardından açıklanacak.

ÜNİVERSİTE KAYDI İÇİN İSTENEN BELGELER

a) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

b) Aday ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

c) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

d) Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge

e) Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü