24 Mart 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

150 yıllık miras Di Trolli ile geri dönecek

1870 yılında Santino Trolli ve oğlu Luigi Trolli Calzaturificio Di Varese markasının temellerini attı. Divarese’nin kurucusu olan Trolli’ler ayakkabı tarihine de adlarını yazdırdılar. Dünyanın ilk seri üretim ayakkabılarını yaptıkları belirtilen baba-oğul, bu geçişten önce İtalya’nın Varese kentinde el emeğiyle ve çok özel yöntemlerle ayakkabı yapıyorlardı. Di Trolli’lerin el işçiliği tekniklerini kaliteli İtalyan derileriyle buluşturan tamamı el yapımı ve özel boyama olan bu koleksiyon tekrar hazırlanacak.

Divarese Genel Müdür Yardımcısı Özlem İkiışık Barutçu, koleksiyon ile ilgili Markanın kurucusu ailenin soyadı Trolli. Bu koleksiyonu onlara ithafen oluşturduk. Teknoloji ne kadar ilerlese de klasik ayakkabılar hala eski kadim yöntemlerle elde üretilmeye devam ediyor. Ayakkabı el emeğinin çok yoğun kullanıldığı bir ürün. Bu özel ürünleri, geçmişi olan gerçek bir hikaye ile sunmak istedik. Di Trolli; ‘Trolli’den’ anlamına geliyor. Di Trolli el yapımı ve özel el boyama teknikleriyle üretilen klasik erkek ayakkabılarından oluşan kapsül bir koleksiyon dedi.

Köklere dönüş, el yapımı deri sanatı

Yapılan açıklamada, Di Trolli’ler; usta ayakkabı ustaları tarafından, yüksek kaliteli İtalyan derileri kullanılarak tamamıyla el işçiliğiyle üretiliyor. Bu ayakkabılar, şeklini asla bozmaması ve uzun süre boyunca ilk günkü niteliklerini kaybetmemesi adına kayın ağacından yapılmış ham kalıp ve çekecek ile beraber satılıyor. 

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü